Oravice

Oravice

Nazwa tej wsi coraz chętniej pojawia się w ofertach niemal każdego biura podróży. Wycieczki w ten rejon Słowacji cieszą się coraz większą popularnością. W efekcie Oravice stały się jedną z najbardziej popularnych miejscowości, jakimi kusi turystów Słowacja. Malownicza i pełna atrakcji okolica. Szerokie możliwości spędzenia tu czasu wolnego oraz kameralna (mimo rozwoju turystyki) atmosfera czynią z tej wsi miejsce wyjątkowe. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na gości?

Piękne położenie to najważniejsza z licznych zalet tak ciekawej wsi, jaką są Oravice. Otoczona Tatrami Zachodnimi jest miejscem doskonale znanym w świecie piechurów. Ze względu na położenie w niewielkiej odległości od Zakopanego polskich turystów tu nie brakuje, a tanie noclegi stają się dla nich zachętą do wypoczynku w tej właśnie części Tatr. Dodatkowym walorem jest tutejsze kąpielisko termalne, w którym można korzystać z kąpieli w zewnętrznych basenach przez cały rok. W wodzie o temperaturze sięgającej nawet 40 stopni pływać można nawet w czasie siarczystych mrozów.
Dla wielu turystów to wyjątkowa atrakcja, z której też coraz chętniej korzystają.

Oravice mogą też zachwycić wyjątkowo piękną okolicą. Tu na wyróżnienie zasługuje miejscowość Zuberec, będąca doskonałym miejscem na narty. Wspaniałe wyciągi narciarskie czekają na amatorów sportów zimowych, a piękna sceneria pozwala rozkoszować się jazda w wyjątkowo pięknej scenerii. Wielu ciekawych wrażeń może też dostarczyć wizyta w Brestcej, której największą atrakcją jest Muzeum Wsi Orawskiej. To jeden z najciekawszych skansenów, jakim może się pochwalić Słowacja. Na terenie muzeum zgromadzono blisko 60 ciekawych zabytków dawnej architektury ludowej. Wśród których nie brak i prostych chałup, i bardziej reprezentacyjnych dworków.

W odległości około 4 km w linii prostej od górnej stacji wyciągu narciarskiego Skipark Oravice znajduje się górna stacja wyciągu Witów-SKI mieszczącego się miejscowości Witów.
Pomiędzy oboma tymi stacjami narciarski jest rozgrywany co roku bieg narciarski „Szlak bez Granic” Witów – Oravice. VIII edycja miała miejsce w 2017 roku.